Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

IMK LT, UAB NUBAUSTA UŽ NELEIDŽIAMĄ LYGINAMĄJĄ REKLAMĄ

2011 10 21

Konkurencijos taryba pripažino IMK LT, UAB 2011 m. vasario – gegužės mėn. internetinėje parduotuvėje www.imk.lt bei naujienlaiškių pagalba skleistą reklamą neleidžiama lyginamąja reklama. Vienose reklamose buvo klaidinančiai ir neobjektyviai lyginama informacija apie IMK LT, UAB parduodamų prekių ir paslaugų kainas su konkurentų prekių ir paslaugų kainomis. Reklamoje greta IMK LT, UAB kainų buvo nurodomos konkurentų tų pačių prekių kainos, tačiau jose arba nebuvo nurodyta, kada šios kainos buvo užfiksuotos, bei pateiktas šių kainų skirtumo santykis procentine išraiška, arba buvo nurodytos konkurentų kainos, užfiksuotos praeityje ir dėl to nebeatspindinčios realios konkrečiu metu taikomos konkurentų kainos. Tokia reklama vartotojams neleisdavo objektyviai palyginti IMK LT, UAB prekių kainų su konkurentų prekių kainomis ir neteisingai nurodydavo šių kainų tarpusavio skirtumą, tuo vartotojams sudarant nepagrįstą įspūdį, jog geresni prekių kainų pasiūlymai yra internetinėje parduotuvėje www.imk.lt, o ne konkurentų prekybos tinkluose. Dar vienoje reklamoje buvo pateiktas klaidingas IMK LT, UAB ir konkurentų teikiamų prekių pristatymo paslaugų palyginimas, kuriame buvo vartotojams sudaromas nepagrįstas įspūdis, jog, kitaip nei konkurentai, IMK LT, UAB visas prekes vartotojams pristato nemokamai.

Už neleidžiamos lyginamosios reklamos, kurioje buvo klaidingai ir neobjektyviai lyginama IMK LT, UAB ir jos konkurentų (prekybos tinklų „Elektromarkt“, „Topo centras“, „Senukų prekybos centras“, „Ogmina“) prekių ir paslaugų kainos, naudojimą IMK LT, UAB Konkurencijos taryba skyrė 20 tūkst. litų baudą. Bendrovė taip pat įpareigota nutraukti nurodytos neleidžiamos lyginamosios reklamos naudojimą, jeigu tokios reklamos naudojimas dar yra tęsiamas.

Išsamus nutarimo tekstas skelbiamas – čia.

Atstovė viešiesiems ryšiams