Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

REKLAMOJE - NEOBJEKTYVIAI PALYGINTOS PASLAUGŲ KAINOS

2004 09 09

Konkurencijos taryba, posėdyje išanalizavusi atlikto tyrimo išvadas bei išklausiusi suinteresuotų šalių paaiškinimus, priėmė nutarimą dėl AB „Lietuvos dujos“ skleistos reklamos. Neleidžiama lyginamaja reklama Konkurencijos taryba pripažino leidiniuose „Daugiau nei šiluma“ (2002 m.) ir „Gamtinės dujos: geriausias pasirinkimas“ (2003 m.) naudotus reklamos teiginius, nes jie neatitiko lyginamosios reklamos leidžiamumo sąlygų, kadangi buvo neobjektyviai lyginamos paslaugų kainos. Už neleidžiamos lyginamosios reklamos naudojimą AB „Lietuvos dujos“ skirta 5 000 Lt bauda atsižvelgus į atsakomybę lengvinančią aplinkybę: reklamos davėja savo noru nutraukė neleidžiamos lyginamosios reklamos naudojimą.

Tyrimas buvo pradėtas pagal UAB „Vilniaus energija“ pareiškimą. AB „Lietuvos dujos“ išleido ir platino leidinius, kuriuose buvo pateikta informacija apie šios bendrovės vykdomą komercinę ūkinę veiklą - dujų pardavimą. Kai kuri informacija leidiniuose buvo pateikta tokiu būdu, kad vartotojai būtų skatinami pirkti gamtines dujas dėl jų, kaip šilumos energijos bei karšto vandens šaltinio, pranašumų, lyginant su kitais šilumos energijos bei karšto vandens šaltiniais. Leidiniuose paslaugos buvo reklamuojamos jų kainas netiesiogiai lyginant su reklamos davėjos AB „Lietuvos dujos“ konkurentės - UAB „Vilniaus energija“- teikiamų paslaugų kainomis. Tyrimo metu nustatyta, kad leidiniuose esančioje reklamoje buvo neobjektyviai lyginamos šilumos vieneto ir vandens kubinio metro pašildymo kainos bei pateikti kiti teiginiai, kuriuos Konkurencijos taryba pripažino neleidžiama lyginamąja reklama.

Atstovė viešiesiems ryšiams