Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBEI NELEISTA ĮKURTI PLOVYKLOS

car-wash-2394738_1920.jpg

Konkurencijos taryba nedavė sutikimo Kelmės rajono savivaldybei patikėti šios bendrovei „Kelmės autobusų parkas“ teikti didžiagabaričių ir (ar) sunkiasvorių transporto priemonių plovimo paslaugas.

Savivaldybė, prašydama Konkurencijos tarybos sutikimo pavesti „Kelmės autobusų parkui“ vykdyti naują ūkinę veiklą, instituciją informavo įvykdžiusi konkurencingą procedūrą ir per apklausą siekusi nustatyti ūkio subjektus, kurie teiktų  didžiagabaričių ir (ar) sunkiasvorių transporto priemonių plovimo paslaugas Kelmės mieste. Komercinį pasiūlymą pateikė viena įmonė, teikianti tokias paslaugas bekontaktėje plovykloje. Tačiau savivaldybė, remdamasi savo įmonės „Kelmės autobusų parko“ vertinimu, šį pasiūlymą nepagrįstai įvertino kaip netinkamą.

Prašyme savivaldybė nurodė, kad įrengus plovyklą ir pradėjus teikti didžiagabaričių ir (ar) sunkiasvorių transporto priemonių plovimo paslaugas, „Kelmės autobusų parkas“ ne tik gautų papildomų pajamų (teikdama paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims), bet ir plautų 22 savo keleivinius autobusus.

Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi prašymą, konstatavo, kad Kelmės rajono savivaldybė neįrodė, jog didžiagabaričių ir (ar) sunkiasvorių transporto priemonių plovimo paslauga yra būtina, siekiant patenkinti bendruomenės interesus, o ne bendrovės „Kelmės autobusų parkas“ poreikius. Be to, surengta apklausa neatitiko atvirumo, skaidrumo ir sąžiningumo principų, todėl objektyviai neparodė, kad kiti ūkio subjektai plovimo paslaugų nevykdytų arba vykdytų ne visa apimtimi.

Konkurencijos tarybos nuomone, patikint didžiagabaričių ir (ar) sunkiasvorių transporto priemonių plovimo paslaugų teikimą „Kelmės autobusų parkui“, galėtų būti teikiamos privilegijos konkretiems paslaugų teikėjams arba diskriminuojami atskiri ūkio subjektai ar jų grupės.

Nutarimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Primename, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojusios Vietos savivaldos įstatymo pataisos numato, kad savivaldybės, norinčios patikėti naują ūkinę veiklą savo įmonėms arba steigti naujus viešųjų paslaugų teikėjus, privalo gauti Konkurencijos tarybos sutikimą.