Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KETURI LEIDIMAI KONCENTRACIJAI – ENERGIJOS GAMYBOS, GAMTINIŲ DUJŲ IR PREKYBOS RINKOSE

2009 02 12

Konkurencijos taryba išnagrinėjo šiais metais pateiktus keturis ūkio subjektų prašymus ir nutarė pagal juose išdėstytas aplinkybes suteikti leidimus vykdyti numatytas koncentracijas. Buvo konstatuota, kad nė dėl vienos iš numatytų koncentracijų nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose.

Duotas leidimas AB „Klaipėdos energija“ ir UAB „Fortum Heat Lietuva“ vykdyti koncentraciją įsteigus bendrą įmonę UAB „Fortum Klaipėda“ ir kiekvienai bendrovei atitinkamai įsigijus 49 proc. ir 51 proc. naujos įmonės akcijų. Koncentracijos dalyvių teigimu, bendros įmonės steigimas buvo reikalingas siekiant įvertinti, ar tikslinga statyti naują termofikacinę elektrinę Klaipėdoje, parengti techninę dokumentaciją, atlikti galimybių studiją bei įvertinti finansavimo šaltinių iš Europos Sąjungos fondų galimybes.

Priimtas nutarimas leisti UAB „HELIOS“ GAZ vykdyti koncentraciją įsigyjant iki 67 proc. UAB „INTERGAS“ akcijų pagal pateiktą pranešimą. Kaip nurodė bendrovės, šia koncentracija siekiama sujungti ekonominius ir finansinius bendrovių išteklius, padidinti konkurencingumą besiplėtojančioje gamtinių dujų rinkoje Lietuvoje.

Duotas leidimas Norvegijos įmonei MØLLER BALTIKUM AS vykdyti koncentraciją įsigyjant 35 proc. UAB „Baltic Auto“ akcijų“. UAB „Baltic Auto“ pagrindinė veikla yra prekyba naujais „Volkswagen“ markės automobiliais, jų autodetalėmis, medžiagomis eksploatacijai. Ši bendrovė taip pat atlieka automobilių techninį aptarnavimą bei remontą, teikia autoplovyklos paslaugas. Vadybinę veiklą plėtojanti MØLLER BALTIKUM AS, įsigydama 5 proc. bendrovės „Baltic Auto“ akcijų ir tokiu būdu padidindama turimų akcijų paketą iki 35 proc., siekia sustiprinti UAB „Baltic Auto“ kontrolę bei optimizuoti šios bendrovės ir susijusių įmonių valdymą bei kontrolę.

Konkurencijos taryba priėmė nutarimą AS „Skinest Rail“ leisti vykdyti koncentraciją įsigyjant iki 65 proc. UAB „Skinest Baltija“ akcijų“ pagal pateiktą pranešimą. Estijos bendrovė AS „Skinest Rail“ , kurios pagrindinė veikla –didmeninė prekyba geležinkelio riedmenimis ir infrastruktūros objektais, įsigijusi tą pačią veiklą vykdančios UAB „Skinest Baltija“ vienvaldę kontrolę, tikisi geležinkelio riedmenis ir infrastruktūros objektus pirkti iš gamintojų didesniais kiekiais už mažesnę kainą bei tobulinti įmonės valdymą.

Atstovė viešiesiems ryšiams