Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBOJE LANKĖSI EUROPOS KOMISIJOS NARĖ M. VESTAGER

2019 06 06
Vestager.jpg

Pasaulyje stiprėjančių bei rinkose dominuojančių technologijų gigantų priežiūra ir toliau bus vienas svarbiausių konkurencijos institucijų tikslų, o tam reikia pakankamų įgaliojimų ir naujų įgūdžių bei įrankių. Tai akcentavo Margrethe Vestager, už konkurencijos politiką atsakinga Europos Komisijos narė, savo vizito Lietuvoje metu apsilankiusi Konkurencijos taryboje.

Kadenciją baigianti M. Vestager susitikime su Konkurencijos tarybos darbuotojais pripažino, kad pasauliui žengiant į naująją pramonės revoliuciją, skaitmeninio verslo įtaka kasdien stiprėja, ir tai tampa vartotojų kasdienybės dalimi.

Konkurencijos institucijoms kyla klausimų, kaip išgyvenant sparčių technologinių pokyčių laikotarpį užtikrinti, kad vartotojai gautų naudą, kurią kuria konkurencija, o būtent – kai sąžiningai besivaržantis verslas siūlo kokybiškas prekės ir paslaugas už mažesnę kainą, skatinamos inovacijos, pažanga ir įvairovė. Tie klausimai tampa itin aktualūs vykstant intensyviai skaitmeninio verslo plėtrai ir matant, kaip naujovės keičia tradicines pramones ir verslo šakas. Ir rasti atsakymus į tuos klausimus nėra paprasta.

Margrethe Vestager, Europos Komisijos narė, atsakinga už konkurencijos politiką

Ji akcentavo, kad valstybėms norint neatsilikti nuo dabartinių ir artimoje ateityje laukiamų pokyčių, konkurencijos institucijoms būtina suteikti pakankamai galių ir įrankių, kad jos būtų pajėgios skaitmeninėje erdvėje surinkti konkurencijos pažeidimus pagrindžiančius įrodymus ir kuo efektyviau išanalizuoti itin didelius kiekius duomenų. To siekdama ES priėmė ECN+ direktyvą, kurios reikalavimus per artimiausius dvejus metus perkėlus į nacionalinę teisę, šalių narių konkurencijos institucijos turėtų gauti reikiamus įgaliojimus.

Atsakydama į klausimus, M. Vestager pabrėžė ir Europos Komisijos bei nacionalinių konkurencijos institucijų bendradarbiavimo svarbą: „Veikdami kartu galime pasiekti kur kas daugiau siekiant užtikrinti ir saugoti sąžiningą konkurenciją. Nacionalinių konkurencijos institucijų indėlis ypač reikšmingas – atskirose ES šalyje išaiškinama 85 proc. visų pažeidimų. Tikiu, kad įgyvendinus ECN+ direktyvą, konkurencijos institucijos galės dar efektyviau užkirsti kelią neleistiniems tiek skaitmeninių, tiek tradicinių rinkų žaidėjų veiksmams ir taip prisidėti prie ekonomikos plėtros“.