SEIMO EKONOMIKOS KOMITETO NARIAI IŠ ARČIAU SUSIPAŽINO SU KONKURENCIJOS TARYBOS VEIKLA BEI REZULTATAIS

Šiandien Konkurencijos taryboje vyko Seimo Ekonomikos komiteto išvažiuojamasis posėdis, kurio metu pristatyti pagrindiniai institucijos veiklos principai ir svarbiausi pastarųjų metų rezultatai, diskutuota aktualiais sąžiningos konkurencijos užtikrinimo klausimais.
Konkurencijos tarybos pirmininkė Jolanta Ivanauskienė teigė, kad institucija, vykdydama įstatymuose numatytas funkcijas, siekia išlaikyti balansą tarp konkurencijos teisės pažeidimų tyrimų ir šviečiamosios veiklos. 2024 m. institucija nustatė 4 Konkurencijos įstatymo pažeidimus, iš jų 3 – konkurenciją ribojančius susitarimus, o minėtu laikotarpiu parengė 11 šviečiamojo pobūdžio priemonių bei išsiuntė iš viso 64 prevencinius raštus ir suteikė konsultacijų verslui bei viešiesiems subjektams.
„Siekdami užtikrinti veiksmingą konkurenciją ir vartotojų interesus, pasitelkiame įvairius mums įstatymais suteiktus instrumentus: šviečiame verslo atstovus apie konkurencijos teisės reikalavimus, vykdome rinkų stebėseną, tiriame įtariamus pažeidimus, prižiūrime įmonių susijungimus, teikiame pasiūlymus dėl teisės aktų projektų“, – sakė J. Ivanauskienė ir akcentavo, kad institucija siekia savo veiksmais kurti tokį poveikį, kuris atneštų naudos vartotojams.
Vertinant pastarųjų trejų metų laikotarpį, Konkurencijos tarybai pavyko sukurti 17,5 mln. Eur vidutinės metinės ekonominės naudos vartotojams, o institucijai iš valstybės biudžeto skirtas vienas euras atnešė 5,7 euro naudos.
Ekonomikos komiteto nariams taip pat paaiškinta, kad Konkurencijos taryba savo išteklius skiria veiklai, kuri labiausiai atitinka viešąjį interesą, t. y. nustatydama ir šalindama pavojingiausius konkurencijos taisyklių pažeidimus, darančius žalą vartotojams, bei šviesdama visą verslo bendruomenę, o ne pavienes įmones.
Atsakydami į parlamentarų klausimus Konkurencijos tarybos vadovai pristatė institucijos galimybes konsultuoti neseniai veiklą pradėjusią Maisto tarybą konkurencijos teisės ir galimų rizikų valdymo klausimais, paaiškino, kaip institucija prisideda prie maisto ir gėrimų tiekėjų apsaugos vykdydama Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatyme numatytas funkcijas, diskutavo, kodėl svarbu užtikrinti konkurenciją vykdant viešųjų pirkimų procedūras bei prieš sudarant vidaus sandorius, atskleidė įmonių susijungimų priežiūros pagrindinius principus.
Susitikimas vyko Konkurencijos tarybos iniciatyva. Jame taip pat dalyvavo tarybos nariai Medeina Augustinavičienė, Irma Urmonaitė, Žilvinas Klimka bei Konkurencijos politikos grupės vadovė Eglė Malonytė.