Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

SUTEIKTI LEIDIMAI VYKDYTI KONCENTRACIJĄ

2005 11 10

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo ūkio subjektų pateiktus prašymus leisti vykdyti koncentraciją ir svarstytais klausimais priėmė nutarimus.

1. AB Amber Trust II S.C.A. ir East Capital Asset Management AB leista vykdyti koncentraciją įsigyjant ir bendrai kontroliuojant 25,5 proc. AS Elko Grupa (Latvijos didmeninės prekybos kompiuterine įranga įmonių grupė) akcijų pagal pateiktą pranešimą. Vykdomą koncentraciją Konkurencijos taryba įvertino kaip konglomeratinę, o kadangi koncentracijos laipsnis atitinkamose rinkose nesikeičia, tai nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose. AS Elko Grupa Lietuvoje veikia per savo dukterinę įmonę UAB „Elko Kaunas“. Koncentracijos dalyviai akcijas įsigyja tam, kad investuotų.

2. Nustačius, kad dėl numatomos koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose, priimtas nutarimas leisti UAB „Agriveta“ vykdyti koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „Linas ir viza“ agroverslo centro akcijų pagal pateiktą pranešimą.

3. Išnagrinėjusi AB „Vilniaus baldai“ pateiktą pranešimą apie koncentraciją įsigyjant 25 proc. UAB „Girių bizonas“ akcijų, Konkurencijos taryba leido vykdyti šią koncentraciją pagal pateiktame pranešime išdėstytas aplinkybes. Numatoma vykdyti koncentracija įvertinta kaip vertikali ir horizontali Lietuvos baldų rinkoje. Koncentracijos laipsnis atitinkamoje rinkoje keičiasi nežymiai, be to, koncentracijos poveikį išlygina stiprus pirkėjas, dėl to nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija šioje rinkoje. Kaip nurodyta pranešime apie koncentraciją, pagrindinis AB „Vilniaus baldai“ vykdomos koncentracijos tikslas - užtikrinti gamybai reikalingos svarbiausios žaliavos - medienos drožlių plokščių - tiekimą.

4. Priimtas nutarimas leisti AB „Rokiškio sūris“ vykdyti koncentraciją įsigyjant iki 100 proc. žemės ūkio kooperatyvo „Europienas“ pajų ir iki 50 proc. UAB „Pieno upės“ akcijų pagal pateiktą pranešimą. Numatoma vykdyti koncentracija įvertinta kaip horizontali Lietuvos pieno supirkimo rinkoje. Koncentracijos laipsnis atitinkamoje rinkoje keičiasi nežymiai, dėl to nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija šioje rinkoje. Pranešime apie koncentraciją nurodyta, kad AB „Rokiškio sūris“ vykdomos koncentracijos tikslas -stambių ūkių kūrimo skatinimas, kuris bus vykdomas juos modernizuojant, skiriant lėšas, kad ūkiai atitiktų Europos Sąjungos higienos normų reikalavimus ir būtų konkurencingesni ES rinkose.

Atstovė viešiesiems ryšiams