BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT PATVIRTINO KONKURENCIJOS TARYBOS IŠVADAS DĖL VAIRAVIMO MOKYKLŲ KARTELINIŲ SUSITARIMŲ

2021 03 25

Vairavimo mokykloms bei Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijai (LVMA), susitarusioms padidinti vairavimo mokymo paslaugų įkainius vartotojams, nepavyko išvengti sankcijų už kartelinius susitarimus. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), iš dalies pakeitęs pirmosios instancijos teismo sprendimą, tik dviem kartelių dalyviams baudas sumažino, dar dviem jų mokėjimą išdėstė per ilgesnį laikotarpį.

LVAT kovo 24 d. patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė, jog 26 vairavimo mokyklos ir LVMA derino įkainius už vairavimo mokymo paslaugas Vilniuje, Kaune bei Jurbarke, tačiau atsižvelgęs į sunkią dviejų pareiškėjų finansinę padėtį baudas sumažino: Jono Jasučio įmonei paskirta 11 500 Eur bauda sumažinta 50 proc., o Jurbarko saugaus eismo centrui skirta 8 700 Eur bauda sumažinta 10 proc.

LVAT taip pat nusprendė, kad bendrovė „Tikslo linija“ skirtą 2 400 Eur baudą galės sumokėti lygiomis dalimis per 6 mėnesius, o „LDV Unio“ – 129 300 Eur baudą per 12 mėnesių nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

Kitų 9 pareiškėjų apeliaciniai skundai atmesti, pripažinus, kad Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė baudas, kurių nėra pagrindo naikinti arba mažinti.

Priminsime, jog tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba 2018 m. gruodį paskelbė, kad 26 vairavimo mokyklos ir LVMA derino įkainius už vairavimo mokymo paslaugas Vilniuje, Kaune bei Jurbarke. Pavyzdžiui, iki 2016 m. balandžio B kategorijos vairavimo kursų kaina sostinėje svyravo nuo 270 Eur iki 419 Eur, o C, CE ir D kategorijų – nuo 480 Eur iki 732 Eur. Susitarimą sudariusių Vilniaus vairavimo mokyklų įkainiai nuo 2016 m. liepos gerokai pakilo ir tapo beveik vienodi: B kategorijos kursų kaina siekė apie 500 Eur, C, CE ir D – nuo 700 iki 1100 Eur. Vairavimo mokyklų paslaugos sostinėje ėmė pigti 2018 m. vasarą Konkurencijos tarybai įtariamiems pažeidėjams išsiuntus tyrimo išvadas.

Atnaujinta: 2021 03 25