Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

DUOTI LEIDIMAI KONCENTRACIJAI

2005 05 05

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo ūkio subjektų ir fizinių asmenų pateiktus pranešimus apie koncentraciją ir svarstytais klausimais priėmė nutarimus.

1. Nutarta leisti V. Barakauskui vykdyti koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „Eismas“ akcijų pagal pateiktą pranešimą. Nustatyta, kad vykdoma koncentracija konglomeratinė, koncentracijos laipsnis atitinkamose rinkose nesikeičia, todėl dominuojanti padėtis nebus sukuriama ar sustiprinama, ar itin apribojama konkurencija šiose rinkose. Pranešime apie koncentraciją nurodyta, kad UAB „Eismas“ įsigijama investiciniais tikslais ir bendrovės veiklos pobūdis nesikeis - toliau bus vykdoma techninių eismo reguliavimo priemonių statyba bei eksploatavimas ir kelių ženklinimas.

2. Priimtas nutarimas leisti A. Trumpai ir UAB „Pieno pramonės investicijų valdymas“ vykdyti koncentraciją įsigyjant iki 100 proc. AB „Rokiškio sūris“ akcijų ir įgyjant bendrą kontrolę pagal pateiktą pranešimą. Konkurencijos taryba nustatė, kad nagrinėjamos koncentracijos atveju buvusi AB „Rokiškio sūris“ bendra UAB „Survesta“, A. Trumpos ir UAB „Pieno pramonės investicijų valdymas“ kontrolė keičiama į A. Trumpos ir UAB „Pieno pramonės investicijų valdymas“ bendrą kontrolę. Dėl to koncentracijos laipsnis atitinkamose pieno supirkimo ir pieno produktų rinkose sumažėja, dominuojanti padėtis nebus sukuriama ar sustiprinama, ar itin apribojama konkurencija šiose rinkose.

3. Išnagrinėjusi pateiktą pranešimą apie koncentraciją pagal jame nurodytas aplinkybes Konkurencijos taryba nutarė leisti AMBER TRUST II S.C.A. vykdyti koncentraciją įsigyjant iki 32 proc. UAB „Litagros chemija“ akcijų ir kartu su G. Kateiva, D. Grigaliūnu, A. Grigaičiu įgyjant bendrą UAB „Litagros chemija“ kontrolę. AMBER TRUST II S.C.A. vykdoma koncentracija įvertinta kaip horizontali. Šios koncentracijos dalyviams tenkanti grūdinių kultūrų supirkimo, saugojimo, miltų, skirtų duonos ir pyrago gaminiams, pardavimų Lietuvoje dalis po koncentracijos padidėja. Tačiau konstatuota, kad įstojus į ES pastebimai sumažėjo importo muitai grūdams ir miltams iš trečiųjų šalių, visiškai neliko muitų iš Europos Sąjungos šalių, taip pat muitinės barjerų. Po koncentracijos net ir užimdamas nemažą rinkos dalį ūkio subjektas neturėtų vienpusės lemiamos įtakos ir dėl stiprių pirkėjų (mažmeninės prekybos tinklų, reikšmingą rinkos dalį turinčių duonos ir pyrago gaminių įmonių) atsveriamojo poveikio. Nustatyta, kad dėl paminėtų ir kitų aplinkybių dėl vykdomos koncentracijos nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose.

Atstovė viešiesiems ryšiams