Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LEIDIMAI KONCENTRACIJAI - „AMBER TRUST II S.C.A.“ IR „RAUTARUUKKI OYJ“

2005 04 21

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo pateiktus pranešimus apie koncentraciją ir svarstytais klausimais priėmė nutarimus.

1. Nutarta leisti investicine veikla užsiimančiai įmonei Amber Trust II S.C.A. vykdyti koncentraciją įsigyjant iki 28,9 proc. AB „Malsena“ akcijų ir įgyjant bendrą kontrolę su D. Tvarijonavičiumi, R. Kriūnu, UAB „Liprama Vilnius“, Liprama ApS pagal pateiktą pranešimą. Konkurencijos taryba Amber Trust II S.C.A. vykdomą koncentraciją įvertino kaip konglomeratinę. Nustatyta, kad koncentracijos laipsnis atitinkamose rinkose nesikeičia, todėl nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose.

Šios koncentracijos tikslingumą jos dalyviai nurodo kaip Amber Trust II S.C.A. bendros strategijos - plėtoti savo veiklą Baltijos jūros regione - sudėtinę dalį. Dėl vykdomos koncentracijos AB „Malsena“ veiklos pobūdis nesikeis.

2. Priimtas nutarimas leisti Rautaruukki Oyj vykdyti koncentraciją įsigyjant iki 100 proc. Metalplast-Oborniki Holding Sp.z.o.o. akcijų pagal pateiktą pranešimą. Nors ši koncentracija nežymiai keičia koncentracijos laipsnį daugiasluoksnių plokščių rinkoje Lietuvoje, tačiau dėl to dominuojanti padėtis nebus sukuriama ar sustiprinama, ar itin apribojama konkurencija atitinkamoje rinkoje.

Kaip nurodyta pranešime apie koncentraciją, Suomijos bendrovė Rautaruukki Oyj, kurios pagrindinė veikla susijusi su metalo ir patobulintų metalo produktų gamyba ir prekyba jais, siekia sustiprinti savo pozicijas sisteminiuose ir visos skalės gaminių tiekimuose statybų verslui. Lenkijos įmonės Metalplast-Oborniki Holding Sp.z.o.o., kurios akcijų siekiama įsigyti, pagrindinė veikla - daugiasluoksnių plokščių, skirtų statybos pramonei, gamyba ir prekyba. Kadangi abu koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai turėjo pajamų iš pardavimų Lietuvoje registruotiems ūkio subjektams, vykdomai koncentracijai buvo reikalingas ir Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos leidimas.

Atstovė viešiesiems ryšiams