Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

MOLĖTŲ RAJ. SAVIVALDYBĖ PRIVILEGIJAVO UAB „MOLĖTŲ ŠVARA”

Konkurencijos taryba nustatė, kad Molėtų raj. savivaldybė (toliau – Savivaldybė) nevykdė 2014 m. Konkurencijos tarybos įpareigojimo – sudaryti vienodas sąlygas ūkio subjektams konkuruoti komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų Molėtų rajone rinkoje.

2014 m. birželio 26 d. Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad neskelbdama konkurso ar kitos konkurenciją užtikrinančios procedūros Savivaldybė suteikė bendrovei UAB „Molėtų švara“ (toliau – Bendrovė) išimtines teises teikti komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas Savivaldybės teritorijoje. Dėl to, kad Savivaldybė privilegijavo Bendrovę, kiti ūkio subjektai neteko galimybės teikti paslaugas tomis pačiomis konkurencijos sąlygomis. Nors Konkurencijos taryba įpareigojo Savivaldybę nutraukti konkurenciją ribojusius veiksmus, 2015 m. Savivaldybė be konkurencingos procedūros sudarė naują sutartį su ta pačia Bendrove.

Konkurencijos taryba kreipsis į apygardos administracinį teismą su prašymu įpareigoti Savivaldybę nutraukti 2015 m. sutartį ir konkurencingos procedūros būdu atrinkti ūkio subjektą ar ūkio subjektus komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugoms teikti.

Primename, kad š. m. lapkričio mėn. Seimas pritarė Prezidentės inicijuotiems Konkurencijos įstatymo pakeitimams. Nuo 2017 m. sausio 1 d. už konkurenciją ribojančius pažeidimus viešojo administravimo subjektams galės būti skiriama piniginė bauda iki 0,5 proc. viešojo administravimo subjekto metinio biudžeto ir kitų pajamų, ir sudarys ne daugiau kaip šešiasdešimt tūkstančių eurų. Konkurencijos taryba tyrimo metu taip pat galės taikyti laikinąsias priemones ir įpareigoti viešojo administravimo subjektus nutraukti neteisėtą veiklą ar atlikti tam tikrus veiksmus, būtinus pašalinti galimą žalą kitiems ūkio subjektams ar visuomenės interesams.