Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Seminaras „Kodėl reikalingas nepriklausomas arbitras konkurencinėje kovoje?“

2012 12 05

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas gruodžio 4 d. dalyvavo Lietuvos verslo konfederacijos organizuotoje konferencijoje, kur skaitė pranešimą tema „Kodėl reikalingas nepriklausomas arbitras konkurencinėje kovoje?“ Konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį į problemas, kurios iškyla, kuomet valdžios institucijos savo veiksmais neužtikrina veiksmingos konkurencijos tarp įmonių. 

Pirmininkas pabrėžė, kad Konkurencijos taryba, užtikrindama veiksmingą konkurenciją vartotojų gerovei, taip pat prižiūri, ar valstybės institucijos nediskriminuoja įmonių. Gerosios praktikos pavyzdys – Konkurencijos tarybos tyrimas, kuris lėmė, kad nuo 2012 m. policijos skyriai nebevykdo komercinės asmens ir turto apsaugos veiklos. Šioje rinkoje sudarytos sąlygos veiksmingai privačių įmonių konkurencijai. Tačiau Konkurencijos taryba susiduria ir su atitinkamais iššūkiais, kuomet jos sprendimai nėra įgyvendinami.

Pirmininkas pristatė Poveikio konkurencijai vertinimo gaires, skirtas visiems viešojo administravimo subjektams, rengiantiems sprendimus, susijusius su ūkine veikla. Šį rekomendacinio pobūdžio dokumentą Konkurencijos taryba priėmė vasarą ir jį galima rasti čia.

Pranešimo skaidres galima rasti čia.

Komunikacijos skyrius